Sepet

Avukat Elif Meriç Makaleler

23 Şub Yapay zekanın hukuk sistemi üzerindeki etkileri
0 30
YAPAY ZEKANIN HUKUK SİSTEMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ Modern teknolojilerin gelişimi ve değişimi elbette hukuk sistemleri ve dolayısıyla hukuk etkinlikleri üzerinde olumlu veya olumsuz birçok etki meydana getirmiştir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elbette bu durum hukuk alanına da büyük etkiler yaratmış, her şeyden önce bilgiye erişimi kolaylaştırm..
23 Şub Uluslararası hukukta asimetrik silahlı saldırı ve sic utere tue ut alinemun non leads ilkesi bakımından değerlendirilmesi
0 71
ULUSLARARASI HUKUKTA ASİMETRİK SİLAHLI SALDIRI VE SİC UTERE TUE UT ALİNEMUN NON LEADS İLKESİ BAKIMINDAN DEĞERLENDİRİLMESİ "Sic utere tuo ut alienum non laedas" (Senin olanı başkalarına zarar vermeyecek biçimde kullan) ilkesi, hukukun temel prensiplerinden biri olduğu gibi uluslararası hukukun da temel prensiplerindendir. Bu ilke ile bir kişinin sa..
23 Şub Nafaka
0 34
Nafaka Nedir? Nafaka Ödemelerinin Gecikmesi Halinde Hukuki Sonuçlar Nelerdir? Nafaka, boşanma sonrası boşanma ile yoksulluğa düşecek durumda olan eşe ve velayeti kendisine bırakılmamış olan yahut ortak velayet ile velayet hakkının yürütüldüğü reşit olmamış veya reşit olsa dahi eğitimi devam etmekte olan çocuğa karşı maddi güvence sağlamak amacıyl..
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)